// Ona / Jak to jest kochać silną i niezależną kobietę?

Ona

Kobieta, jak to jest kochać silną i niezależną kobietę, związek z silną i niezależną
Jak to jest kochać silną i niezależną kobietę?

Kobieta ma wiele twarzy. Jedna jest urocza i uwieszona na facecie, który sądzi, że bez niego by zginęła w wielkim świecie. Druga, to kobieta silna i niezależna, która doskonale potrafi dać sobie radę w każdej sytaucji. Część panów boi się takich kobiet i takiego wyzwania.

A oto, jakie jesteśmy.

1. Praca to integralna część nas.
My lubimy pracować. Nie jesteśmy typami mamusiek, które lubią siedzieć w domu z dziećmi przez cały macierzyński, potem wychowawczy itp. Dzieci są cudne, ale po macierzyńskim galopem wracamy do pracy i jesteśmy najbardziej pilnymi pracownikami. Dla nas praca to integralna część nas.

2. Lubimy mieć kontrolę nad budżetem domowym.
“Lubimy” to niewłaściwe słowo. My mamy kontrolę nad budżetem: zawsze wiemy, co się dzieje z pieniędzmi. Naszej uwadze nie ujdzie żadna złotówka wydana przez ciebie. Nie próbuj się jakoś wykręcać tym, że nie wiesz, co się stało z kilkoma stówkami w zeszłym miesiącu. Ty nie wiesz, ale my tak. I przestań nas nazywać "control freak".

3. Samotny weekend? – Dlaczego nie! 
Może to zabrzmi dziwnie, ale nie mamy nic przeciwko temu, aby kilka dni spędzić bez was, panowie. Nocy oczywiście też. Możesz być pewny, że twoja strona lóżka będzie zajęta. Nie, nie przez innego faceta, ale w całości przez nas. OMG – jak my to lubimy, mieć całe łóżko dla nas. Oczywiście nie za często, bo bardziej lubimy wtulić się w wasze silne, męskie ramię. 

4. Nie tracimy czasu na gierki słowne.
Nie mamy czasu na tego typu zabawy. Nie usłyszysz od nas: “Wszystko jest ok”, kiedy coś w porządku nie jest. Nie zapominaj, chłopie, że jesteś z silną kobietą! U nas jest zawsze kawa na ławę. Jeśli jest nam źle, albo czymś się martwimy, będziesz wiedział. I nie będzie owijania w bawełnę.

5. Zawsze mówimy, co nam w sercu gra.
Oczywiście może to być przez was odbierana negatywnie, ale przynajmniej wiecie, na czym stoicie. Od was też wymagamy otwartości i szczerości. Szczerość jest dla nas fundamentem związku.

6. Nie mamy problemu z ciągnięciem tego wózka w pojedynkę.
Praca zawodowa, dzieci, szkoła, zakupy… itp. Dla nas zapanowanie nad tym, to chleb powszedni. Do tego zorganizujemy super wakacje dla całej rodzinki. Nie traktuj tego, że jesteśmy samowystarczalne i możemy funkcjonować bez ciebie. Dla nas małżeństwo jest związkiem partnerskim. Nie mogłoby istnieć bez ciebie. 

7. Nie, nie jesteśmy siłaczkami o niewyczerpanych pokładach energii.
Czasami też mamy wszystkiego dość i potrzebujemy czasu na regenerację. Opadamy z sił, ale za moment odzyskujemy je i wracamy do gry. 

8. Czasami chciałybyśmy zamienić się z wami rolami.
Kiedy opadamy z sił pragniemy, abyście to wy o wszystko zadbali, a my abyśmy były słabymi kobietkami. Ale to tak na moment, aby mieć pewność, że potrafimy też być słabe i kruche. 

9. Nie wierzymy w bajki, że faceci boja się takich kobiet jak my.
Jeśli facet jest mądry i silny nie boi się mądrej i niezależnej kobiety, która sama zarabia pieniądze. Docenia ją za to, że nie jest uwieszona na jego ramieniu i potrafi dać sobie radę w każdej sytuacji. Nas boją się tylko faceci, którzy mają zachwiane poczucie własnej wartości. Pytanie tylko, czy tacy słabeusze nam się podobają?! Jeśli byłybyśmy ze słabym facetem oznaczałoby to dla nas frustrację, złość, rozgoryczenie. Musimy mieć równego sobie partnera. Silna kobieta tęskni za silnym mężczyzną. 

10. Bardzo cię potrzebujemy.
Co z tego, że możemy doskonale zorganizować sobie życia? Życie bez ciebie nie ma sensu. Tą siłę napędową mamy dzięki tobie i twojej miłości. Poza tym nawet silna i niezależna kobieta lubi wypłakać się na męskim ramieniu. Pająk, mysz w domu? Silna i niezależna ma z tym problem: wskakuje na stół i czeka na wybawiciela. Gdzieś w głębi jesteśmy kruche, delikatne i tak łatwo nas zranić....

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku