// Miłość / 21 wskazówek, co zrobić, aby związek na odległość przetrwał

Miłość

relacje, miłość na odległość
21 wskazówek, co zrobić, aby związek na odległość przetrwał

Wiele osób wierzy, że związki na odległość nie maja prawa bytu i nie są w stanie przetrwać najcięższej z prób - próby czasu. Twoja rodzina będzie cię zniechęcać, a znajomi przekonywać, aby nie traktować tego związku zbyt poważnie, bo wkrótce będziesz mieć złamane serce. Nikt nie twierdzi, że to łatwe. Odległość sprawia, że wiele rzeczy jest niewykonalnych lub po prostu niemożliwych do wykonania, tak jak to bywa w tzw. "normalnych" związkach. Kiedy sprawy się skomplikują może się okazać, że zostaniesz samotny/na i rozczarowany/na. Są jednak pozytywne strony rozłąki: najprostsze rzeczy staja się nadzwyczajne i najsłodsze. Trzymanie się za ręce, posiłek przy jednym stole, wzajemny dotyk, wspólny spacer, czy wdychanie zapachu włosów ukochanej ... Te małe i wydawałoby się oczywiste czynności nagle urastają do rangi rzeczy nadzwyczajnych, które zaczynamy doceniać i traktować jak coś specjalnego. Związek na odległość może być trudny, ale ma też swoje plusy. Jak w każdym związku, aby miłość była żywa i silna musisz o nią dbać każdego dnia. 

Oto kilka wskazówek, jak to robić w przypadku związku na odległość: 

1. Unikaj nadmiernego komunikowania się z partnerem.
To bardzo nierozsądne, aby zachowywać się jak bluszcz i być zaborczym. Nie ma potrzeby, aby spędzać 12 godzin dziennie wisząc na telefonie w celu utrzymania związku przy życiu. Wiele par mylnie sądzi, ze w ten sposób rekompensuje rozłąkę. A takie postępowanie może tylko pogorszyć sytuację. Wkrótce pojawi się tzw. zmęczenie materiału. W miłości mniej znaczy czasami więcej,... Nie chodzi o odrzucanie drugiej osoby, ale o to, abyście się sobą nie zmęczyli. 

2. Upatruj w rozłące szansy.
"Jeśli chcecie żyć razem, musicie najpierw nauczyć się żyć osobno." (Anonim) Potraktujcie odległość jako podróż, która jest edukacyjna dla was obojga. To swoisty test dla waszej miłości. Jak mówi chińskie powiedzenie: "Prawdziwe złoto nie boi się testu ognia." Zamiast myśleć, że związek na odległość odciąga was od siebie, pomyśl, że to doświadczenie zbliża was do siebie jeszcze bardziej. "Wolę być tutaj, daleko od ciebie, ale czuć się bardzo blisko, a nie blisko ciebie, ale czuć się bardzo daleko." - Emma, Glee (Sezon 4).

3. Jasno przedstawcie Wasze wzajemne oczekiwania.
Oboje musicie być zgodni co do tego, czego oczekujecie od siebie w takim związku, ustawić kilka podstawowych zasad, tak aby nikt z was nie robił niczego, co postawi drugą osobę "pod ścianą" albo w niezręcznej sytuacji. Przykładem jest to, czy tworzycie właściwy związek, czy w rachubę wchodzą inne osoby? Czy w porządku jest, abyście chodzili na randki z kim innym? Jaki jest wasz poziom zaangażowania? W tych kwestiach lepiej być otwartym i prawdomównym.

4. Staraj się regularnie i twórczo komunikować z partnerem.
Pozdrawiajcie się nawzajem na "dzień dobry" i "dobranoc" każdego dnia. Poza tym, próbujcie informować partnera o swoim życiu i o tym, co się w nim dzieje, jakkolwiek przyziemne będzie Ci się to wydawać. Bawcie się tym, wysyłajcie sobie nawzajem zdjęcia, pliki muzyczne i krótkie filmy. Od czasu do czasu nagraj swój glos i wyślij ukochanej osobie krótkie: "Kocham cię". Poprzez to druga osoba poczuje się kochana.

5. Czasami używaj sprośnych tekstów.
Napięcie seksualne jest bez wątpienia jedną z najważniejszych rzeczy, jakie przyciągają ludzi do siebie. Popęd seksualny jest jak klej, który spaja obie strony. Seks to potrzeba nie tylko biologiczna, ale i emocjonalna. Podtrzymuj płomienie namiętności i pożądania poprzez wysyłanie do siebie prowokacyjnych sms-ów przepełnionych seksualnymi i ognistymi opisami. Seks kalambury działają całkiem dobrze.

5. Miejcie wspólne plany dotyczące przyszłości.
Rozrysujcie sobie harmonogram spotkań i czasu, jaki spędzacie razem i tego, który spędzacie osobno. Wspólnie odliczajcie czas, jaki pozostał do osiągniecia wspólnego celu, długo- lub też krótkoterminowego. Wtedy, nawet jeśli mieszkacie w różnych strefach czasowych, oboje podążacie w tym samym kierunku i pracujecie nad osiągnieciem wspólnego celu.

6. Unikajcie konfliktowych sytuacji.
Jeśli wiesz, że pójdziesz do klubu nocnego albo masz zamiar napić się z grupą przyjaciół i wrócisz późno w nocy powiedz o tym swemu partnerowi. Jeśli ten nie lubi takich sytuacji, masz dwa wyjścia; 1. Nie rób tego lub 2. Uprzedź partnera. Wtedy ten/ta nie będzie się niepotrzebnie zamartwiać. Oprócz tego nie zapomnij powiedzieć jej/jemu, że to tylko koleżeńska impreza i nie powinna/powinien się niczego obawiać lub być zazdrosny. Jeśli tego nie zrobisz lub zignorujesz uczucia drugiej osoby zaczną się podejrzenia, urazisz ją i spowodujesz, że będzie się czuć wykluczona z twego życia, a tego przecież nie chcesz.

Ponadto możesz wpaść w pułapkę, którą mniej lub bardziej świadomie zastawisz na siebie. Nie stawiaj się w sytuacji, która może być niezręczna lub wręcz prowokować jakieś niepożądane zajścia. Otóż nie wychodź z biurową ślicznotką na kawę lub nie spotykaj się z byłym lub byłą albo z kimś kto ma na ciebie oko. Słuchaj nie tylko swego serca ale także rozumu.

7. Róbcie razem różne rzeczy.
Wspólnie zagrajcie w gry online, oglądajcie filmy lub słuchajcie muzyki na YouTube w tym samym czasie. Śpiewajcie do siebie na Skype, podczas gdy jedno z was gra na gitarze. "Wybierzcie się na wspólny spacer" używając połączeń wideo. Razem zróbcie zakupy online, kupcie sobie prezenty (patrz punkt 13). Tu możecie wykazać się wielką kreatywnością i spontanicznością.

8. Róbcie podobne rzeczy.
Poleć jej/jemu książkę, program telewizyjny, film, muzykę itp. Gdy czytacie, oglądacie i słuchacie podobnych rzeczy, kreujecie tym samym więcej wspólnych tematów do rozmów. Tworzycie dzięki temu wspólne doświadczenia nawet, jeśli mieszkacie osobno. 

9. Odwiedzajcie się tak często, jak możecie.
Wizyty są najważniejszym punktem każdego długotrwałego związku na odległość. Po tych wszystkich oczekiwaniach, tęsknotach i abstynencji w końcu spotykacie się ze sobą, aby cieszyć się z tych wszystkich małych rzeczy jak całowanie, trzymanie się za ręce, wspólna kawa rano czy spacer w parku, które są zwyczajne dla „normalnych związków”, ale wyjątkowe dla ludzi będących w związkach na odległość. Te proste rzeczy dla was będą jak fajerwerki, deszcz konfetti, tęcza i motyle na niebie. 

10. Dobrze wykorzystaj czas spędzany bez partnera.
Jesteś sam, ale nie jesteś samotny. Chyba, że sam zdecydujesz, aby się tak czuć. Nie musisz układać swego życia wokół swojego partnera - nadal masz siebie, swoich przyjaciół i rodzinę. Doceń czas bez partnera, wykorzystaj na spotkania z rodziną i przyjaciółmi. Chodź częściej na siłownię, pielęgnuj swoje hobby, masowo oglądaj filmy na DVD. Jest mnóstwo rzeczy do zrobienia póki nie mieszkacie razem.

12. Bądźcie uczciwi względem siebie.
Rozmawiajcie o swoich uczuciach; o strachu, niepewności, zazdrości, apatii. O wszystkim. Nie skrywajcie uczuć, zwłaszcza tych negatywnych. Jeśli spróbujesz coś ukryć, będzie cię to męczyć, albo wyjdzie na światło dzienne w najmniej odpowiednim momencie. Nie próbuj radzić sobie ze wszystkim sam. Bądźcie otwarci i szczerzy ze sobą. Niech partner pomoże ci stawić czoła twoim rozterkom. Lepiej wcześniej niż później, kiedy mogłoby być za późno. 

13. Poznaj harmonogram zajęć partnera.
Dobrze jest wiedzieć, kiedy twój partner jest zajęty, kiedy możesz do niego zadzwonić lub wysłać sms-a. Przecież nie chcesz mu przeszkadzać w prezentacji lub podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Na pewno nie będzie w stanie odebrać telefonu podczas spotkania z prezesem firmy, a ty znając jego grafik nie będziesz się denerwować, dlaczego tego nie robi. Dowiedz się, kiedy odbywają się spotkania rodzinne, imprezy, egzaminy lub sesje. Te informacje są szczególnie pomocne, gdy mieszkacie w różnych strefach czasowych. 

14. Obserwujcie się na portalach społecznościowych.
Umieść jej zdjęcie na swoim profilu na Facebooku, skomentuj jego wpis na Instagramie. Piszcie na swoich ścianach. Nie ma nic złego w obserwowaniu partnera na portalach społecznościowych.

15. Podarujcie sobie coś osobistego.
Gustowny wisiorek, pierścionek, brelok, płyty CD z utworami ulubionego wykonawcy lub butelkę perfum. Wszyscy przywiązujemy wagę do małych rzeczy i przedmiotów znajdujących się w naszym codziennym otoczeniu. Robimy to mniej lub bardziej świadomie, ale zamieniamy je w takie małe nośniki naszych wspomnień. Kiedy nam smutno albo po prostu pada deszcz mamy nadzieję, że gdy spojrzymy na ten przedmiot on uwolni nasze wspomnienia związane z jego ofiarodawcą i znów zaświeci słońce. Dla kogoś innego będzie tozupełnie bezużyteczny przedmiot użytku codziennego, a dla Was to skarb na miarę milionów.

16. Upewnij się o niezawodności waszego komunikatora.
Aplikacja do komunikowania się lub pisania tekstów przy użyciu internetu to bardzo ważne narzędzie w waszym związku. Upewnij się, że masz taki, który was nie zawiedzie w środku konwersacji albo video czatu. Poza tym jakość i możliwości komunikatora też są ważne. Zwykłe smsy nie są w stanie wykreować tak atrakcyjnej wiadomości jak niektóre z aplikacji. Wiele z nich jest dostępnych bezpłatnie: Skype, Viber, Whatsapp, KIK, Messenger. 

17. Napisz list- odręcznie!
Wysyłajcie do siebie wzajemnie pocztówki i listy miłosne napisane odręcznie. Wysyłajcie sobie od czasu do czasu prezenty, kwiaty na urodziny czy rocznice, Walentynki lub po to, by powiedzieć: "Tęsknię" Pomoże wam w tym sklep internetowy, w którym złożycie zamówienie. Zaskoczcie partnera fajnymi koszulkami, seksowną bielizną lub jakimś gadżetem. Tego rodzaju serwisy dostępne są we wszystkich zakątkach świata, a prezenty wcale nie kosztują fortunę.  

18. Bądźcie pozytywni.
Takie związki jak wasz wymagają ciągłych zastrzyków pozytywnej energii, inaczej uczucie umrze. Długotrwała rozłąka może być bardzo bolesna. Czasami możesz się czuć samotnie. Zawsze staraj się znaleźć coś pozytywnego w tym, co masz. Bądź wdzięczny losowi, że masz kogoś, kto cię kocha i że jest ktoś, kogo możesz kochać. Za to, że macie wspólny cel: urządzenie się w jednym miejscu, nad realizacją, którego pracujecie. Bądźcie wdzięczni za taki drobiazg jak list, który dotarł kilka dni wcześniej, za jej piękną twarz na ekranie twojego komputera i za jego zdjęcie przyczepione do lodówki. Jeśli przetrwacie to wszystko to na końcu czeka nagroda: wspólna przyszłość i ukochana osoba. Cena jest wysoka, ale nagroda jest tego warta. 

19. Plotkujcie razem na temat znajomych, przyjaciół i rodziny.
Plotki i skandale są zawsze najlepszymi tematami do rozmów.

20. Wideo telefon.
Zawsze jest dobrze spojrzeć w oczy ukochanej osoby i powiedzieć jej: "Kocham cię". 

21. Nadajcie sobie pieszczotliwe imiona.
To jest słodkie i bardzo zbliża.

Nie jest łatwo być w związku, który wymaga długotrwałej rozłąki i który wymusza zaufanie, tęsknotę i niepewność. Nie każdy jest w stanie poradzić sobie z takim dużym obciążeniem i nie każdy jest w stanie wytrwać w takim związku. Niemniej miłość jest tym, o co warto walczyć i czemu warto dać szansę, aby zaistniało i rozkwitło. Kiedy prawdziwie poznacie jej smak nie będziecie chcieli zamienić tego uczucia na żadne inne. Kochajcie się i walczcie o swoje szczęście, nawet jeśli przez pewien czas będziecie w różnych częściach globu. Warto!

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku