// On / 10 sygnałów, że twój wybranek jest socjopatą

On

socjopata, cechy socjopaty, jak żyć z socjopatą
10 sygnałów, że twój wybranek jest socjopatą

Myślisz, że każdy w świecie potrzebuje miłości? Nie, nie każdy. Niektórzy zupełnie o to nie dbają. Mało tego, oni nawet nie wiedzą, co to miłość. Wiedzą za to co to władza, kontrola i seks. To socjopaci. Media wykreowały wizerunek socjopatów jako seryjnych morderców, co nie jest prawdą. Socjopaci są świadomi tego, co czynią i większość z nich nikogo nie zamordowała. 

To socjalni łupieżcy, którzy wykorzystują każdego, kogo spotkają na swojej drodze. Nie mają uczuć, sumienia, ani żadnych wyrzutów.  Potrafią żerować na pieniądzach kobiety udając uczucia, co nie przeszkadza im w spotykaniu się z kilkoma innymi ofiarami w tym samym czasie. Socjopaci na początku znajomości wcale nie postępują jak przysłowiowy dupek. Często udają dynamicznych przedsiębiorców, znakomitych artystów, którzy właśnie się w tobie zakochali i jest to miłość po grób. Nagła i niespodziewana.  Socjopata to ktoś, kto będzie chciał spędzać z tobą każdą wolną chwilę, zasypie cię milionem romantycznych maili, powie ci, że jesteś kobietą, na którą czekał całe życie. Jedna, jedyna, niepowtarzalna. Wszystkie z przeszłości były pomyłkami, które go skrzywdziły. To typowa technika socjopatów zwana bombardowaniem miłością.  Socjopaci od pierwszego momentu rozpoczynają wykalkulowane uwodzenie. Kiedy próbują zwrócić twoją uwagę są niezwykle aktywni i usłużni. Zasypują cię pochlebstwami i czymś, co tobie wydaje się być uczuciem. Pomimo zewnętrznej powłoki szczerości i wiarygodności, zachowanie socjopaty jest podstępne i kłamliwe. Jest on skłonny do manipulacji i nie potrafi osądzić moralności danej sytuacji, jednak nie dlatego, że nie posiada kompasu moralnego, a dlatego, że ten, który ma, jest rozregulowany.

Ty najprawdopodobniej masz to, co jest mu potrzebne – pieniądze, powiązania biznesowe, pozycję, albo miejsce, w którym może zamieszkać. Tak długo będzie mącić ci w głowie komplementami i udawaną miłością, aż ulegniesz i postanowisz podzielić się z nim tym, co masz. Socjopaci działają zawsze według tego samego schematu. Jeśli nowo poznany facet wykazuje poniższe cechy bądź mądra i ostrożna. Jedna, dwie cechy nic nie znaczą, ale kiedy facet posiada większość tych cech to jest socjopatą, a to już jednostka chorobowa. Szczęścia przy jego boku nie znajdziesz. Wykorzysta cię i porzuci.

10 sygnałów, że jesteś z socjopatą: 

1. Ma niesamowity wdzięk i charyzmę.
Jest cudownym mówcą, zawsze ma genialną odpowiedź, nigdy nie brakuje mu słów. Sprawia wrażenie bardzo podekscytowanego waszą znajomością. 

2. Ma rozdmuchane ego.
Zachowuje się jak najmądrzejsza, najbogatsza osoba, która odniosła, niesamowity sukces, albo jest na dobrej drodze, aby go odnieść.  Nie ma żadnych barier, aby opowiadać ci, jaki jest genialny. W rzeczywistości niczego nie osiągnął. Ot, takie mamienie.

3. Sprawia wrażenie niezwykle tobą zainteresowanego.
Ciągle dzwoni, pisze sms-y lub maile. Rozmawia przez Skypa. Chce być z tobą cały czas. Jest pierwszą osobą, która budzi cię rano i ostatnią, którą słyszysz przed snem. Nie jest zadowolony, kiedy czas spędzasz z rodziną bądź ze znajomymi, więc robi wszystko, aby tego czasu było jak najmniej. A ma już sposoby na ciebie, abyś czekała na każdy kontakt z jego strony. Obecność twojej rodziny przeszkadza mu, bo jeszcze mogliby zauważyc to, czego ty nie widzisz i przekonać cię, abyś zerwała tą znajomość. 

4. Czyni szybkie ruchy i deklaracje.
Szybko wyznaje ci, że jesteś prawdziwą miłością i bliźniaczą duszą. To może nastąpić po kilku rozmowach na Facebooku (kiedy nawet nie mieliście okazji spotkania w realu), albo na pierwszym waszym spotkaniu w rzeczywistości. Wytłumaczy to przeznaczeniem i wędrówką dusz, które szczęśliwym zbiegiem okoliczności odnalazły się we wszechświecie. Naturalną koleją rzeczy zechce szybko z tobą zamieszkać, a nawet wziąć ślub. 

5. Utrzymuje z tobą intensywny kontakt wzrokowy.
To jest przenikliwe spojrzenie, które wzbudza w tobie dreszcze. Czujesz, jakby prześwietlał cię rentgenJuż wtedy bądź czujna. On ma w sobie taki pierwiastek Rasputina, który powoduje, że każda mu ulega.

 

6. Ma podwójną osobowość: doktor Jekyll  i pan Hyde w jednym.
W jednej chwili cię kocha, w kolejnej nienawidzi. Jego osobowość zmienia się z minuty na minutę.  Nie rozumiesz tego, trudno ci za tym nadążyć, bo tu deklarował miłość, a nagle nie chce zamienić z tobą słowa. 

7. Gra na twoich uczuciach.
Z premedytacją wzbudza twoje współczucie. Chce, aby było ci przykro, że miał ciężkie dzieciństwo, psychopatyczną żonę, niewierne partnerki, nieuleczalną chorobę, czy problemy finansowe. Ma w tym swoje cele: ktoś go oszukał finansowo, on potrzebuje pieniędzy, a ty mu je dasz, skoro taki biedny i pokrzywdzony. 

8. Zawsze obwinia innych.
Nigdy nic nie jest jego winą. Zawsze ma doskonałe wytłumaczenie, że problemy spowodowali inni. Żona zmieniła się po ślubie na gorsze, kolejne partnerki go zdradzały, koledzy oszukali, pracodawcy dyskryminowali. 

9. W jego życiu są zawsze kłamstwa i niedopowiedzenia. A także luki.
Ty zadajesz pytania, a odpowiedzi są zawsze mętne. Mówi głupie, wręcz obrzydliwe kłamstwa. Kłamie, kiedy jest coś takiego w jego życiorysie, że nie chce powiedzieć ci prawdy. Nagina rzeczywistość do granic możliwości, a ty mu wierzysz, bo jesteś już tak zmanipulowana. Oczywiście do czasu, aż nawet tobie wszystko przestanie się sklejać w logiczną całość. Nawet wtedy będzie brnął w kolejne kłamstwa i denerwował się, że jest przez ciebie punktowany.

10. Posiada seksualny magnetyzm.
Jeśli twój związek fizyczny jest niesamowity, czujesz silne przyciąganie między wami to może być spowodowane nadmierną ilością testosteronu, co cechuje socjopatów. 

Pamiętaj o tym, że socjopata w przeciwieństwie do psychopaty posiada poczucie dobra i zła, ale jest zdolny do zrujnowania nie tylko waszego związku, ale twojego życia.  Lepiej uciekaj od takiego jak najdalej zanim wykorzysta cię i rzuci dla swojej kolejnej ofiary.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku