// Miłość / Nie marnuj czasu na związki o małym prawdopodobieństwie sukcesu!

Miłość

związki bez szans na powodzenie, trudne związki, związek z żonatym
Nie marnuj czasu na związki o małym prawdopodobieństwie sukcesu!

Nie marnuj czasu na facetów, z którymi i tak nie zbudujesz szczęśliwego związku. Są pewne sytuacje o małym prawdopodobieństwie sukcesu, które mogą finalnie doprowadzić do klęski.  Nie daj się zwieść emocjom, jeśli fakty wskazują, że powodzenie związku jest raczej niemożliwe. Decyzja, by zrezygnować ze związku, który ma małe szanse powodzenia  jest dużo mniej bolesna niż ta, którą podejmiesz, gdy oboje zdążycie się zaangażować.

A oto przeszkody, jakie mogą stanąć na Twojej drodze:

1. Unikaj facetów żonatych i prawie żonatych - Mężczyźni żonaci, w separacji, zaręczeni lub zaangażowani w poważny związek są kiepskimi kandydatami na partnerów. Przy nich nie doznasz prawdziwej miłości. Generalnie oszukują kobiety (i te, z którymi są we właściwym związku i te nowe) i niezwykle rzadko decydują się na zakończenie związku, w którym aktualnie się znajdują. Nie idź na taki układ, że będziesz tylko "urozmaiceniem" w życiu faceta. ty masz być główną atrakcją związku. Na taki związek decyduj się dopiero, kiedy będziesz pewna, że całkowicie odciął się od poprzednich zobowiązań i jest tylko dla ciebie. Nie musisz się nim z nikim dzielić.

2. Strzeż sie facetów mających duże problemy rodzinne  -  Zazwyczaj kłopotliwi członkowie rodziny (rodzice bądź dzieci) są w centrum ich zainteresowania, a  nie nowopoznana osoba. Często kłopoty rodzinne są powiązane ze zobowiązaniami finansowymi, o których niekoniecznie musisz się szybko dowiedzieć. Obyś nie została przez niego wmanewrowana w spłatę jego długów.

3. Nie angażuj się w relację z facetami mieszkającymi daleko -  Taki związek to od początku problem. Po pierwsze macie się mało dla siebie i spotykacie się w weekendy. Po drugie w momencie, gdy relacja stanie się poważna ktoś musi zmienić miejsce zamieszkania, a to już ryzyko. Co w przypadku, gdy po jakimś czasie stwierdzicie, że do siebie nie pasujecie? Pakowanie walizek i powrót do swojej piaskownicy? Zastanów się poważnie, zanim zaangażujesz się w związek z facetem mieszkającym w innym kraju, bądź na innym kontynencie.

4. Strzeż się różnic klasowych - Różnice klasowe i ekonomiczne mogą być źródłem awantur, a nawet doprowadzić do rozpadu związku. Małe różnice można zaakceptować. Duże jak w "Pretty Woman" (on milioner, ona dziewczyna z ulicy) będą doprowadzać do ciągłych konfliktów. I nie wierz w bajkę o Kopciuszku, którego pokochał książę.

5. Nie lekceważ różnicy wieku - Duża różnica wieku oznacza, że partnerzy osiągnęli różną dojrzałość emocjonalną  i mają inne doświadczenia życiowe. Tacy partnerzy mogą mieć problemy we wzajemnym rozumieniu własnych potrzeb i porozumiewaniu się. Często, gdy młodszy partner tryska energią i ma ochotę na zabawę i używanie życia, starszy chętnie siedziałby w domu przed telewizorem, bo taki intensywny  tryb życia zmęczył go i preferuje spokój.  Z wiekiem zmienia się również podejście do seksu.

6. Kwestie religii, rasy i etniczne to też ważne sprawy - Decydując się na założenie rodziny weź pod uwagę religię, rasę i pochodzenie etniczne swojego wybranka. Często różnice w tych tematach okazują się być różnicami nie do pogodzenia.  

7. Unikaj facetów, którzy mają inny rozkład dnia aniżeli twój - Czasami kobiety narzekają, że facet, z którym się spotykają cały czas pracuje i nie ma dla nich zupełnie czasu. Pracuje w korporacjach, albo jest właścicielem firmy i praktycznie cały czas jest niedostępny. Trudno stworzyć "pełnowartościowy" związek z kimś, kto jest cały czas nieobecny. Tych braków nie zrekompensuje nawet cała góra pieniędzy, jaką facet zarabia. Będziesz odczuwała stres i osamotnienie. Nikt nie lubi być zamknięty w złotej klatce.

8. Uważaj na nierówną konkurencję - Czasami kobieta musi walczyć o względy faceta z nadopiekuńczą mamusią, eksdziewczyną, lojalną eksmałżonką, czy fantastyczną siostrą. Możesz nie wytrzymać ciągłego porównywania z tymi ideałami, nawet jeśli nie są ciągle obecne w życiu faceta.

Pamiętaj, że nie wszystkie wyżej wymienione sytuacje często prowadzą do klęski, ale nie jest to reguła. Wielu parom udało się pokonać ogromne trudności i przeciwności losu dzięki ciężkiej pracy, ale osiągnęły sukces. Są razem i kochają się. Uśmiech 

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku