// Rozstania / Nie rób tych rzeczy po rozstaniu!

Rozstania

rozstanie, kiedy odszedł, miłość, pasja, porady
Nie rób tych rzeczy po rozstaniu!

Nie istnieje ogólny poradnik, co zrobić zaraz po rozstaniu, który dla każdego byłby tak samo przydatny. Są zachowania powielane, szczególnie przez stronę porzuconą z nadzieją, że partner wróci. Poniżej lista tego, czego nie powinnaś robić po rozstaniu, choćby nie wiem, jak Cię kusiło. 

Nie rób tych rzeczy po rozstaniu:

1. Nie błagaj go, aby z Tobą został.
To może zadziałać tylko krótkoterminowo. Prawda jest taka, że to się po prostu nie uda. Ty go prosisz, on na chwilę się nad Tobą lituje (w najlepszym razie). Potem i tak odchodzi. Zakończ ten związek i to jak najszybciej. Czy naprawdę chcesz, aby był z Tobą z litości?!

2. Nie wydzwaniaj do niego.
Musisz przerwać definitywnie wszelką komunikację z nim. Żadnych maili, żadnych sms-ów, żadnych telefonów. NIC! Rozstania powodują, że robimy rzeczy, których wcześnie byśmy nie robili. Na przykład idziemy na kompromisy, którymi chcemy przekonać do siebie partnera. W sytuacji, gdy Twój eks jest ciągle obecny w Twoim życiu (macie kontakt) sama siebie wystawiasz na większe cierpienie.

3. Wyrzuć rzeczy, które Ci o nim przypominają.
Zbierz wszystkie pamiątki (które w tym momencie pełnią funkcję antypamiątek) i spakuj do dużego worka na śmieci. Dalsza droga wiadoma.....

4. Odetnij się od Waszych wspólnych przyjaciół.
To ciężkie, ale pomoże Ci o nim zapomnieć. Pamiętaj, że oni także mogli przyczynić się do Waszego rozstania, więc odetnij się od nich. Dodatkowo nie postawisz ich w niekomfortowej sytuacji, kiedy to będą musieli wybierać pomiędzy Tobą i nim. Bądź pierwsza!

5. Nie uprawiaj z nim seksu.
Nie chodzi o uprawianie seksu, ale o uprawianie seksu z NIM. Pod żadnym pozorem! Może łudzisz się, że to spowoduje, że się do siebie zbliżycie. On podchodzi do tego zupełnie inaczej. Traktuje to jako seks bez zobowiązań. Bądź rozsądna i zauważ, że Twój eks zaprzepaścił swoją szansę na intymne chwile z Tobą w momencie, gdy podjął decyzję, że nie będziecie razem.

6. Nie szpieguj go na portalach.
Kiedyś rozstania były prostsze. Przestawałaś odbierać telefony i na tym kończyły sie możliwości komunikowania się. A dzisiaj mamy portale społecznościowe, internet, komunikatory itp. Emocjonalna autodestrukcja jest dostępna na wyciągniecie ręki, a właściwie kliknięcie myszką. Wyrzuć go z grona przyjaciół na Facebooku, z Whats-upa, Vibera itp. Nie będzie Cię kusić, aby mimo wszystko zobaczyć, co u niego, albo aby się z nim skontaktować....

7. Nie rozpowiadaj bzdur na jego temat.
Oczywiście masz do niego żal, chcesz nazwać go wszystkimi wyzwiskami dostępnymi w słowniku (albo takimi spoza). Chcesz, aby wszyscy dowiedzieli się, jakim jest dupkiem i aby wróciło to niego poprzez np. wspólnych przyjaciół. To ma być Twój rewanż! Nie rób tego! Karma wraca. Poza tym on tez cierpi na swój sposób, więc nie musisz mu dokładać swoim zachowaniem. Pokaż klasę. Dla Ciebie przestał istnieć....

8. Nie popadnij w autodestrukcję.
Kiedy przechodzi się rozstanie człowiek zaczyna robić rzeczy, których albo nie robił, albo robił w niewielkim stopniu. Zaczynasz jeść dużo więcej, palisz papierosa za papierosem, zaczynasz topić smutki w alkoholu. Nie rób tego! Zadbaj o siebie! Żyj zdrowo i uwierz w siebie i w to, że najlepsze przed Tobą.

9. Nie podejmuj głupich decyzji.
Tęsknisz za exem. Za rozmowami z nim, za czasem, kiedy było między Wami świetnie, kiedy Cię przytulał. Nie myślisz teraz trzeźwo i podejmujesz decyzje pod wpływem emocji. Bądź silna i zrób wszystko, aby myśleć trzeźwo.

10. Nie przechodź tego rozstania samotnie.
Wiele osób przechodzi przez ten proces w sposób bardzo niezdrowy, czyli samotnie. Nie powtarzaj tego błędu! To czas wyciągania lekcji, czas, kiedy będziesz potrzebowała wsparcia rodziny i przyjaciół. Czas, który pozwoli Ci na dokonywanie lepszych wyborów w przyszłości.

Najlepsze przed Tobą! Głowa do góry Pocałunek

SK

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku