// Porady / Jeśli nie lubisz swojej pracy - zrób coś z tym!

Porady

porady
Jeśli nie lubisz swojej pracy - zrób coś z tym!

Praca zajmuje znaczną część naszego życia. Idealnie, jeśli lubimy, to co robimy i wykonujemy to z pasją. Ktoś kiedyś powiedział, że jeśli kochamy naszą pracę, to wykonywanie jej absolutnie nas nie męczy i jest dla nas przyjemnością. Badania potwierdzają, że aż jedna czwarta Polaków nie lubi wykonywanego przez siebie zajęcia. Zgrozo!

Sygnały, że nie cierpisz swojej pracy:

1. Już w niedzielę masz ból brzucha spowodowany tym, że w poniedziałek trzeba iść do pracy. Nie możesz skoncentrować się na czasie wolnym, jaki masz do dyspozycji.
2. Poniedziałek jest najgorszym dniem tygodnia.
3. Z upragnieniem czekasz na piątek, czyli generalnie każdy dzień jest dla Ciebie poniedziałkiem, oprócz piątku.
4. Łapiesz się na tym, że w pracy ciągle sprawdzasz zegarek (10.00, 11.00, 12.00, ): Ile jeszcze zostało do końca dnia?
5. Wymyślasz usprawiedliwienia, dlaczego nie chcesz się angażować w nowe projekty.
6. Wszystkie zadania wykonujesz z niechęcią i kilka razy wolniej.
7. Kiedy ktoś pyta Cię o wykonywaną pracę, odpowiadasz po prostu: "Cóź, nie lubię mojej pracy, ale nie mogę jej teraz zmienić, bo ... (zawsze jest jakieś bo...). Kiedyś to zrobię....".

Sama widzisz, że ciągłe narzekanie niczego nie zmieni w Twoim życiu, może tylko wpłynie negatywnie na Twoje nastroje. Większość z nas pozostając w nielubianej pracy narzeka na to, jak bardzo jest nieszczęśliwa i raz na czas wyśle jakieś CV z nadzieją na odmianę. Pozostały czas, którego nie spędzamy na realizowaniu niechcianych obowiązków po prostu marnujemy na plotkowanie, buszowanie po internecie, czy po prostu na obijanie się. Albert Einstein powiedział: "Obłęd: powtarzać w kółko tą samą czynność oczekując innych rezultatów", czyli musisz podjąć jakieś działania. W przeciwnym wypadku będzie tak, jak jest.

Jeśli faktycznie nie lubisz swojej pracy, możesz zrobić jedną z trzech poniższych rzeczy:

1. Zostajesz w tej pracy i przestajesz narzekać. Może nawet jakimś cudem polubisz ją. Zaraz podpowiemy Ci, jak to zrobić. Na pewno definitywnie zmieniasz do niej nastawienie.

2. Masz silną motywację, więc angażujesz się w wyszukanie nowej pracy, ale nie zaniedbujesz tej, którą posiadasz - opinia pójdzie za Tobą w świat. Możesz poprawić umiejętności po to, by w przyszłości móc dostać lepszą i ciekawszą pracę.

3. Udajesz się do jakiegoś psychologa, który wytłumaczy Ci, że siedzenie w pracy, której się nie lubi powstrzymuje Cię od bycia szczęśliwą osobą i ma przełożenie na całość Twojego funkcjonowania.

Jeśli postanawiasz zostać w pracy dotychczasowej musisz wprowadzić pewne zmiany, które pomogą Ci odnaleźć się w miejscu, w którym jesteś:

1. Uwierz w siebie.
2. Znajdź motywację. Wypunktuj na kartce dobre i złe strony Twojej pracy.
3. Skup się na tych złych stronach i zastanów się, co można z nimi zrobić - w sensie poprawić.
4. Naucz się skutecznie zarządzać swoim czasem. Koncentrujesz się na zadaniach, a nie buszowaniu po internecie i wiecznych przerwach na papierosa.
5. Deleguj zadania współpracownikom - oczywiście te, które możesz i oczywiście, jeśli ich masz.
6. Nie wpadaj w rutynę.
7. Nie przynoś pracy do domu. Czas w domu to czas święty, który masz przeznaczyć na odpoczynek. Wypoczęta zabierzesz się do pracy z większa ochotą następnego dnia.
8. Znajdź sobie jakieś hobby, którym zajmiesz się po  pracy.
9. Zacznij walkę ze stresem.
10. Zamień wszystkie "muszę" na "powinnam".

Poniedziałek to dobry dzień na podejmowanie wyzwań! Nie czekaj! Życie jest za krótkie, aby marnotrawić  je na robienie rzeczy, których się nie lubi. 

SKPocałunekPocałunekPocałunek

 

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku