// On / Prawdziwy facet nie zdradza

On

mężczyzna, zdrada, relacje damsko-męskie, miłość, powody zdrady, uczciwość w związku
Prawdziwy facet nie zdradza

Zdrady istnieją i zdarzają się nawet w wydawać by się mogło najlepszych związkach. Nie ma reguły, która płeć zdradza bardziej. Zdradzają i kobiety i mężczyźni, choć w polskiej kulturze panuje przekonanie, że monopol na zdrady mają faceci. Musimy być bardzo ostrożni z uogólnieniami typu: "wszyscy faceci zdradzają" lub "wszystkie kobiety zdradzają". Nie ma też generalnych powodów zdrad. Każdy ma jakiś swój powód, albo zdradza spontanicznie i bez powodu. Dzisiaj o facetach, którzy nie zdradzają. Tacy istnieją! Taki facet, to prawdziwy facet.

1. Prawdziwy facet docenia, z kim jest.
Najważniejszy powód. Facet jest dumny z kobiety, z którą jest i zdrada nawet nie przychodzi mu do głowy. Nie chce jej stracić, ponieważ ją kocha i docenia, że pojawiła się w jego życiu. Nie będzie więc niczego robił, co postawiłoby związek w trudnej sytuacji i mogłoby spowodować jego rozpad.

2. Prawdziwy facet panuje nad swoimi popędami.
Kierują nami popędy, które rozwijały się przez miliony lat ewolucji. Pęd do rozmnażania, atrakcyjność seksualna płci przeciwnej itp. Niektórzy tłumaczą to w prosty sposób, że człowiek nie jest stworzony do życia w monogamii. Może to i racja, ale nikt nie twierdzi, że mamy żyć w zgodzie z naturą. Monogamia to nasz wybór. Przyrzekamy osobie, z którą jesteśmy być tylko i wyłącznie z nią. Właściwy facet potrafi zapanować nad biologią, gdyż inne rzeczy są dla niego ważniejsze aniżeli popęd seksualny.

3. Prawdziwy facet ceni miłość, a nie przelotne związki.
Jeśli jesteś z kimś w głębokim związku, istnieje coś więcej aniżeli seks. Relacja, która opiera sie wyłącznie na atrakcyjności seksualnej może szybko się wypalić. Pojawi się nowy obiekt pożądania i tyle. Kiedy jednak związek opiera się na prawdziwej miłości, oddaniu i szacunku przetrwa niejedną burzę. Niektórzy poświęcają dużo czasu na znalezienie prawdziwej relacji, inni angażują się w przygodne relacje bazujące na seksie, często na krótko. Właściwy facet docenia związek, który ma i seks, który ten związek mu zapewnia. W końcu po co szukać hamburgera, skoro ma się pod ręką befsztyk?

4. Prawdziwy facet szanuje kobietę.
Akt zdrady jest brakiem szacunku dla ukochanej. Nagle w jakimś amoku odstawiasz kogoś na tor boczny, ponieważ na moment Twoim umysłem zawładnął ktoś inny, kogo pragniesz. To pragnienie ma wysoką cenę. Może Cię kosztować utratę Twojej ukochanej na zawsze. Zdrada to okłamywanie najbliższej osoby, ranienie jej, utrata jej zaufania, złamanie jej serca. Tak nie postępuje się z osobami, które się szanuje.

5. Prawdziwy facet nie musi udowadniać sobie i światu swojej męskości.
Facet, który ma świadomość swojej wartości nie potrzebuje uwadniać sobie swojej męskości przez podrywanie nowych kobiet. Raczej to domena niepewnych siebie i zakompleksionych facetów, którzy w ten sposób chcą się poczuć mężczyznami. Dla takich lepiej byłoby pozostać singlami, aby udowadniali sobie swoją męskość nie krzywdząc osób, które kochają.

6. Prawdziwy facet ma sumienie.
Prosty powód, prawda? Permanentne wyrzuty sumienia związane ze zdradą kobiety, którą kocha i udawanie, że wszystko jest w porządku, kiedy jest z nią musi być strasznie trudne. Takie mission impossible.

7. Prawdziwy facet szanuje siebie.
Wielu facetów obawia się, że mogliby zostać przyłapani na zdradzie, więc trzymają się od tego z daleka. Właściwy facet nie zdradza, nie dlatego że mógłby zostać przyłapany - szanuje siebie i nie zdradziłby nawet, gdyby miał 100%-ową gwarancję, że nikt sie nie dowie. Ma zasady, których nie łamie. W końcu bycie w związku do czegoś zobowiązuje.  Obietnica złożona komuś, kogo kochamy i kto nas kocha z wzajemnością.

8. Prawdziwy facet nie wybiera najprostszych rozwiązań.
Zdrada jest najprostszym wyjściem, kiedy coś psuje się w związku, w którym jesteśmy. Taka ucieczka od problemów, które mogą przygniatać, ucieczka od odpowiedzialności. Zamiast zaprzątać sobie głowę rozwiązywaniem problemów w związku idziesz na łatwiznę i wybierasz kolejną kobietę, która kusi Cię swymi wdziękami i obietnicą, że z nią będzie super. To głupie! Trzeba stanąć twarzą w twarz z problemami i zrobić wszystko, aby je rozwiązać. Witamy w świecie dorosłych! Jak nam się cos nie podoba nie zabieramy zabawek i nie przenosimy się do innej piaskownicy. Nie wszystkie związki można uleczyć i naprawić. Niektóre z różnych powodów rozpadają się każdego dnia. Właściwy facet wie, że w każdym związku zdarzają się ciężkie chwile i trzeba wszystko zrobić, aby to naprawić. Jesteśmy ze sobą nie tylko na dobre, ale także na złe. Jeśli jednak dojdzie do punku, kiedy dla związku nie będzie widział przyszłości odbędzie szczerą rozmowę ze swoją kobietą, w której powie jej o swoich uczuciach i o tym, że nie widzi przyszłości dla związku. Nie będzie odgrywał singla, kiedy ciągle jest w związku.

9. Dla prawdziwego faceta liczy się reputacja.
Posiadanie etykietki "faceta, który zdradza", "zarywacza", "ogiera" może zrujnować najbardziej romantyczny związek. Ludzie zaczynają Cię inaczej traktować i wystarczy, aby życzliwie donieśli Twojej ukochanej. Nigdy nie wiesz, kiedy może się to zdarzyć.

10. Prawdziwy facet nie odwróciłby się od przyjaciela.
W zdrowym i szczęśliwym związku kochankowie są przyjaciółmi. Najlepszymi, którzy wspierają się wzajemnie i ufają sobie bezgranicznie. Właściwy facet nie oszukałby przyjaciela, w szczególności tego najlepszego.

11. Prawdziwy facet nie ma czasu na zdrady.
Kiedy facet ma za dużo czasu przesiaduje w klubach i interesuje się innymi kobietami. Właściwy jest inny i kiedy ma więcej czasu, spędza go z kobietą, którą kocha. Cały swój czas dedykuje kobiecie swego życia, bo widzi ją jako swoje dopełnienie, jest z nią związany emocjonalnie i nie chce jej w żaden sposób zranić, albo skrzywdzić. Krzywdząc ją - krzywdziłby także siebie.

Jak powiedział Paulo Coehlo:  "Zdrada to cios, którego nie oczekujesz". Zdrada nie jest przypadkiem. To proces, na który składają sie uwodzenie, spotkanie, flirt, wymiana informacji, zaproszenie do zdrady, zaakceptowanie zaproszenia i finalnie akt zdrady. Właściwy facet na takie zaproszenie płci pięknej powinien bez ogródek zakomunikować: "Sorry, jestem w związku". 

 SK Pocałunek

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku