// Porady / Ratunku! Chcę uciekać! Czyli jak zakończyć nieudaną randkę

Porady

porady
Ratunku! Chcę uciekać! Czyli jak zakończyć nieudaną randkę

Idziesz  na randkę z nieznajomym z portalu internetowego. Cytując Carrie Bradshaw: "Kiedy człowiek wybiera się na randkę w ciemno, ważne jest właściwe nastawienie – miej nadzieje na najlepsze i przygotuj się na najgorsze."  Niestety często zdarza się, że spotkana osoba to absolutna pomyłka i generalnie od pierwszej minuty chcesz uciekać, gdzie pieprz rośnie. Nie ma gorszej rzeczy aniżeli siedzieć na kawie z osobą, która interesuje Cię tyle, co zeszłoroczny śnieg, a jedyne, co kłębi Ci się w głowie, to jak najszybciej ulotnić się z tego spotkania. Jak to zrobić z klasą? W końcu należy się jakiś szacunek osobie, która przybyła na to spotkanie, bo poświęciła nam swój czas. Przecież nie udasz się do toalety, z której nigdy nie wrócisz. Co zrobić, aby wypaść dobrze w tej niekomfortowej sytuacji? Już podpowiadamy.

Złota dziesiątka, jak szybko zakończyć okropną randkę, aby nie wypaść na osobę niekulturalną: 

1. Miej ustawionego kogoś, kto w odpowiednim czasie wyśle do Ciebie sms-a z informacją, że natychmiast musisz wracać
Najprostszy trik. Przed randką ustalasz z przyjaciółką/przyjacielem, że napisze do Ciebie sma-a, albo zadzwoni z informacją, że musisz koniecznie wracać do domu. Jeśli randka będzie szła po Twojej myśli, zignorujesz telefon. Jeśli jednak będzie beznadziejnie, korzystasz z tego koła ratunkowego. Tylko miej przygotowaną jakąś wymówkę, typu: "samochód przyjaciółki stanął na środku głównej ulicy, bo zabrakło paliwa. Pilnie potrzebuje mojej pomocy"....

2. Powiedz, że czujesz się niedobrze
Kolejny częsty wybieg, ale nikt nie będzie Cię zatrzymywał, jeśli zobaczy, że cierpisz  z powodu bólu ucha, czy brzucha. Udaj się do łazienki na dłuższą chwilę, po czym powiedz koledze/koleżance, że chyba strułaś się czymś i najwyższy czas udać się do domu.. 

3. Miej w pogotowiu przyjaciela/przyjaciółkę, który przez przypadek znajdzie się w tym samym miejscu
Kiedy wyczujesz, że pora zakończyć nieudane spotkanie, dzwonisz do przyjaciela, aby przybył i wybawił Cię z opresji. Ten wpada, niby przez przypadek, dołącza się do Was i jest przysłowiowym piątym kołem. Jeśli zaangażujesz się całą sobą w rozmowę z przyjacielem, pomijając zupełnie partnera od randki, będzie jasne, że randka właśnie się zakończyła.

4. Rzuć podczas spotkania, że jesteś tylko zainteresowana, abyście zostali przyjaciółmi
Nie ma iskry? Nie wahaj się rzucić, że nie jesteś gotowa na jakikolwiek związek i możecie zostać tylko przyjaciółmi. Dodaj, że masz traumatyczne wspomnienia z poprzedniego związku i szukasz raczej duchowego wsparcia, a nie partnera. Nie zapomnij wspomnieć, że masz trudny i pokręcony charakter:-).  Wystraszysz go na dobre.

5. Od początku mów, że nie możesz zostać długo, bo masz już coś zaplanowane, czego nie możesz odwołać 
Jeśli od początku jest jasne, że z tą randką nie wiążesz żadnych nadziei, zakomunikuj od początku, że masz tylko 30 minut na szybką kawę i musisz zmykać, bo masz inwentaryzację w sklepie, albo musisz dostarczyć lekarstwa chorej babci.

6. Zaplanuj krótkie spotkanie np. przy kawie 
Jeśli nie masz zupełnie wyobrażenia, kogo spotkasz, nie umawiaj się na lunch w restauracji. Najlepiej szybka kawa w kawiarni. Jeśli zastany partner nie wzbudza Twojego zainteresowania zaznacz na samym początku, że za godzinę masz fitness. Jeśli rozmowa Wam się rozwinie, możecie po kawie zamówić coś dodatkowego i kontynuować. 

7. Zrzuć winę na swoją rodzinę
Jeśli chcesz zakończyć randkę, która nawet jeszcze się nie zaczęła, wykorzystaj swoją rodzinę, jako pretekst. Powiedz, że bardzo przepraszasz, ale zupełnie wyleciały Ci z głowy imieniny babci, albo mama słabo się poczuła i musisz zawieźć ją do szpitala.

 8. Bądź uprzejma i szczera i powiedz, że padasz ze zmęczenia
Jeśli widzisz, że partner chce kontynuować randkę zauroczony Tobą, a Ty chcesz uciekać, gdzie pieprz rośnie, powiedz mu, że jesteś wyczerpana, bo miałaś ciężki dzień w  pracy i musisz wracać do domu. To ryzykowne wytłumaczenie, bo może zacząć Cię przekonywać, abyś została. Absolutnie obstawaj przy swoim i nie ulegnij. Przecież on i tak Cię nie interesuje.

9. Wykorzystaj aplikację w swoim telefonie :"Bad Date Rescue"
Nie masz kogoś, kto danego dnia mógłby wyratować Cię z opresji? Nie ma problemu. Pomoże Ci Twój telefon, w który wgrasz aplikację "Bad Date Rescue". Możesz zaprogramować wyratowanie Cię w trzy sekundy, pięć minut itp. Telefon dzwoni do Ciebie i podaje Ci powód, dlaczego masz zakończyć randkę.

10. Bądź szczera do bólu.
Czasami szczerość jest najlepszym wybawicielem od okropnej się randki. Nie każdy jest w stanie powiedzieć: "Wiesz, pora kończyć spotkanie. I tak nic z tego nie będzie". Trudne, ale skuteczne. Jeśli potrafisz zdobyć się na coś takiego, zrób to. Nie będzie żadnych niedopowiedzeń, ani sprzecznych sygnałów płynących do Twego rozmówcy. 

Życzymy samych udanych randek. Jakby coś nie pasowało zostają koła ratunkowe, o których powyżej.Pocałunek

SK

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku