// Porady / 5 niepokojących nawyków, które niszczą Twój związek

Porady

porady
5 niepokojących nawyków, które niszczą Twój związek

Wszyscy wiemy, jak trudno jest przełamać nawyki w rzeczywistości. Badania przeprowadzone przez Washington University sugerują, że z czasem nasze złe nawyki stają się automatycznym i wyuczonym zachowaniem. Możesz nie zdawać sobie z tego sprawy, że są częścią codziennego życia i mają olbrzymi wpływ na relacje dwojga ludzi. Tak jak każdy nałóg, zły nawyk w związku, jest powtarzany pomimo, że powoduje niepokój Twój lub partnera. To działa przeciwko Waszemu związkowi, a w rezultacie może doprowadzić do jego rozpadu. "Wiesz, kiedy Twój związek cierpi z powodu złych nawyków, kiedy czujesz, że coś nie działa albo czegoś brakuje w Waszym życiu," mówi profesor psychologii z University of Massachusetts, Susan Whitbourne. "Jednak znając swoje złe przyzwyczajenia i nawyki jesteście już na dobrej drodze do rozwoju intymności zamiast do napięcia i oziębłości w Waszym partnerstwie”.

Oto pięć najczęstszych nawyków i złych przyzwyczajeń i sposoby, jak sobie z nimi poradzić zanim one poradzą sobie z Wami i Waszą relacją.

1. Czekasz, aby to partner zainicjował aktywność seksualną.
Trzymając się kurczowo zasady, że to mężczyzna powinien inicjować wszelką aktywność seksualną albo nawet bliskość fizyczną, narażasz się na brak zadowolenia, może nawet zaspokojenia. Na czekanie i frustrację. "To przyzwyczajenie nie tylko uniemożliwia zaspokojenie własnych potrzeb, ale może również być odczytane jako zły sygnał przez Twojego partnera. Stwierdzi, że ​​po prostu nie pociąga Cię.
Jak temu zapobiegać?
Naucz się zwerbalizować to, co chcesz i kiedy chcesz. Przypomnij sobie sytuacje ze swojego życia, kiedy kontrolowałaś każdą sytuację, a wynik był pozytywny. To może być wystarczający sygnał dla Ciebie, aby wziąć ster w swoje ręce w Waszej relacji. Tak więc, jeśli masz ochotę, aby wykonać ruch, po prostu go wykonaj. To działa w obie strony.

2. Kłótnie w kółko o to samo.
Łatwo przewidzieć, jak oboje będziecie się czuć, jeśli kłócicie się wciąż o to samo. Pary, które ciągle kłócą się o to samo, tak naprawdę nie kłócą się o to, o co się kłócą. Powód jest zupełnie inny i zdecydowanie bardziej złożony niż mogłoby się wydawać. Tak jak uczucia partnera, brak poczucia bezpieczeństwa w związku i ciągła potrzeba potwierdzenia jego zamiarów.
Jak sobie z tym poradzić?
Ustal konkretny czas na rozmowę. Zanim popadniecie w rutynę obrzucania się pretensjami starajcie się wygospodarować czas na rozmowę o pojawiających się problemach. Znajdźcie wspólne rozwiązanie, aby zapobiec ponownemu pojawianiu się problemu.

3. Traktowanie partnera jak swojej własności.
Chociaż takie zachowanie może być interpretowane jako dobry znak, bo czujesz, że możecie liczyć na siebie, to jednak w tym wypadku tego typu zachowanie wciąż podpada pod kategorię niepożądanych złych nawyków i tworzy pułapkę, w którą para może wpaść.  Z jednej strony partnerowi wydaje się, ze może "oczekiwać" od współpartnera określonych zachowań, z kolei druga strona może poczuć się niedoceniana i  wykorzystywana.
Jak sobie z tym poradzić?
Często mów: „Dziękuję”. Doceniaj wkład swojej drugiej polówki w Wasz związek. Bądź wdzięczna, ze jesteście razem. Pamiętaj: nikt nie jest niczyją własnością i nic nie jest nam dane na zawsze. O związek trzeba dbać każdego dnia.

4. Brak wspólnego spożywania posiłków.
Być może słyszeliście powiedzenie: "Pary, które jedzą razem, zostają razem". Psychiatra Mark Banschick, twierdzi, że jest w tym trochę prawdy. Zauważa w swej książce „Psychologia Dzisiaj”, że nawet rozmowa o posiłku i o tym, co jeść , może przyczynić się do stworzenia silniejszych więzi między ludźmi. Jednak z powodu napiętych harmonogramów, pary, zwłaszcza te, które nie mieszkają razem, nie zawsze mogą spotykać się codziennie, nie mówiąc już o wspólnym łamaniu chleba.
Jak sobie z tym poradzić?
Nawet, jeśli masz napięty terminarz to i tak zaplanuj co najmniej raz w tygodniu jeden regularny, wspólny posiłek ze swoja drugą połówką. Niczym nie zmącony. Wspólne spożywanie posiłku może pomóc rozwiązać wspólne problemy, gdyż jesteście zmuszeni, aby usiąść i porozmawiać o rzeczach, które dotyczą Was obojga.

5. Stale podłączeni...  do sieci.
Korzystanie z technologii jest świetnym sposobem pozostania w kontakcie, gdy jesteście od siebie oddaleni. W rzeczywistości jedyne, co oferują telefony to zakłócanie osobistego kontaktu i intymności. Jeśli poświęcasz więcej uwagi komórce niż partnerowi, ten poczuje się zaniedbany lub lekceważony.
Jak sobie z tym poradzić?
Wyłączyć komórki w czasie, kiedy jesteś z partnerem. Ważne jest, aby skupić się na nim,  jego sprawach i potrzebach. Whitbourne sugeruje ustalenie zasad, kiedy można i nie można korzystać z telefonów, na przykład czas randki, po określonej godzinie lub podczas wspólnej podróży samochodem.

Z pozoru niewinne nawyki, nie kontrolowane mogą przerodzić się w przyzwyczajenie, które zawładnie Wami jak narkotyk. Sama cierpliwość nie wystarczy, aby się z tego typu nałogiem uporać a i partner może już nie mieć ochoty czekać na Waszą uwagę.  Na to, że spędzicie z nim czas jedząc wspólny posiłek. Dbajcie o swoje związki w najmniejszych szczegółach. Pamiętajcie kropla drąży skałę. Aby Wasza miłość silna jak skała pod wpływem takich małych kropelek nie przerodziła się we wzajemną niechęć i obwinianie.

SKAL 

 

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku