// Miłość / 8 czynników, które spowodują, ze Twoje drugie małżeństwo będzie sukcesem

Miłość

porady, drugie małżeństwo, co zrobić, aby drugie małżeństwo było szczęśliwe
8 czynników, które spowodują, ze Twoje drugie małżeństwo będzie sukcesem

Każdy z nas ma obawy przed kolejnym związkiem, jeśli z poprzedniego wyszedł pokiereszowany i zakończył się on rozwodem. Włącza się naturalny mechanizm obronny i strach przed drugim, czy kolejnym małżeństwem. Zanim podejmiesz decyzje o kolejnym zamążpójściu, zadaj sobie pytanie, co jest dla Ciebie ważne i czego nie chcesz powtórzyć w nowej relacji?

Zazwyczaj pary w kolejnym małżeństwie mają do czynienia z problemami, jakich nie miały w pierwszym, czy poprzednim. Co ciekawe, badania pokazują, że znacznie więcej małżeństw rozwodzi się będąc w drugim lub kolejnym związku aniżeli w pierwszym. Możesz się zastanawiać, dlaczego? Przecież powinniśmy omijać pewne błędy z pierwszego małżeństwa i przenosić do kolejnych tylko najlepsze praktyki.

Każdy z Was niesie swój bagaż
Jeśli jesteś po rozwodzie masz w swoim bagażu doświadczenia z poprzedniego małżeństwa, które nie wyszło. Jeśli ludzie nie przepracują swoich problemów z poprzedniego małżeństwa będą sabotować je w kolejnym, co może doprowadzić do kolejnego rozstania. Pamiętaj o tym, że w drugim małżeństwie jest więcej graczy, bo są eksmałżonkowie, dzieci nowego partnera oraz czasami wspólne dzieci. Często pary podejmują pochopne decyzje o zawarciu związku małżenskiego nie poznawszy partnera i jego „bagażu”.

Bądź serdeczna dla członków rodziny
Kolejnym wyzawaniem jest bycie serdeczną w stosunku do swojego eksmałżonka, szczególnie jeśli macie wspólne dzieci. Możesz spróbować nawiązać dobre kontakty z eks swojego partnera, dzięki temu powiększy się Wam rodzina. Jest mnóstwo możliwości kłótni, nieporozumień i ewentulanych rozstań, w które są zaangażowani eksmałżonkowie, dzieci i dzieci partnera. Twoje serdeczne podejście pozwoli wyeliminować większość z nich.

Pamiętaj o szczególnym parasolu ochronnym dla dzieci
Nie angażuj dzieci swoich i partnera zbyt szybko w nową relację. One przeżyły już bardzo wiele będąc świadkami rozwodu rodziców. Jeśli dzieciom poświęci się dużo czasu podczas rozwodu rodziców, jeśli przekażemy im, że nawet po rozwodzie nie zmieni się miłość ich rodziców do nich: rodzice będą kochać ciągle tak samo, będą miały większą tolerancję na wszystkie kłótnie i spory w drugim małżeństwie rodziców.

Osiem czynników, które spowodują, że Twoje drugie małżeństwo będzie sukcesem:

1. Prowadź otwarty dialog
Nie bądź zdziwiona, jeśli niektóre z rozmów staną się naprawdę gorące. Szczególnie te dotyczące pieniędzy, dzieci i czasu, jaki spędzają z biologicznymi rodzicami, czy wakacji.

2. Bądź wrażliwa
Dzięki temu wybudujecie wzajemne zaufanie. Omawiajcie mniej ważne rzeczy, jak odbieranie dzieci ze szkoły, zakupy, posiłki, co pozwoli Wam płynnie przejść do rozmów o sprawach ważnych jak dyscyplinowanie dzieci, czy finanse. Zaufanie i właściwa komunikacja są podstawowymi elemantami drugiego małżeństwa. Bądż otwarta w kwestii finansów, Twojej przeszłości i Twoich wszelkich obaw dotyczących byłego małżonka, które są dla Ciebie ważne.

3. Praktykuj sztukę przebaczania
Przebaczanie nie jest równoznaczne z akceptowaniem faktu, że ktoś Cię rani. Sztuka przebaczania pozwoli Wam zrobić krok do przodu w Waszej relacji. Pamiętaj, że jesteście drużyną i gracie do jednej bramki.|

4. Znajdź dla Was czas na wyłączność, bez dzieci
Znajdźcie czas tylko dla siebie. Organizujcie regularne randki, starajcie się spędzać jak najwięcej czasu razem nawet jedząc kurczaki w KFC.

5. Nie używaj słów, których możesz żałować
Wyrzuć słowo „ROZWÓD” ze swojego słownika. Badania wskazują, że już samo traktowanie rozwodu jako opcji zwiększa ryzyko rozstania.

6. Nie pozwól, aby pojawiło się rozgoryczenie i urazy.
Rozgoryczenie pojawia się wtedy, gdy pary zamiatają realne problemy pod przysłowiowy dywan, zamiast stawić im czoła. Należy wyrażać swoje uczucia, myśli i życzenia z poszanowaniem dla partnera. Rozmawiajcie o najbardziej zapalnych punktach Waszego związku na osobności, nie angażując innych członków rodziny. Regularnie spotykajcie się z członkami swojej rodziny – to bardzo łączy i oczyszcza atmosferę.

7. Zdefinij swoje postępowanie w stosunku do dzieci partnera
Rola macochy polega na tym, aby zaprzyjaźnić się z dziećmi partnera i wspierać je, a nie dyscyplinować. Naucz się tego i dziel się tymi nowymi doświadczeniami z partnerem, który tak samo powinien traktować Twoje dzieci.|

8. Miej realistyczne oczekiwania w stosunku do partnera
Zaakceptuj, że nie zawsze będzie cukierkowo między Wami. Będą upadki i wzlotyy, kłótnie i pojednania. Będzie to przypominało sinuisoidę. Postaraj się być wyrozumiałą dla partnera, jego dzieci i Twoich dzieci. Przyrzeknij sobie, że będziesz ćwiczyła swą wytrzymałość i cierpliwość każdego dnia. To Wam pomoże stworzyć związek oparty na zrozumieniu i akceptacji.

Pamiętaj, bądź otwarta i szczera. Nie pozwól, aby strach przed odrzuceniem, albo stare jeszcze nie zabliźnione rany nie pozwoliły Ci wybudować prawdziwego związku opartego na miłości i zażyłości.

Powodzenia!Pocałunek

SK


"A miłość 
Nie jest niczym łatwym 
To jedyny bagaż 
Który możesz przynieść 
A miłość nie jest niczym łatwym
To jedyny bagaż który możesz przynieść 
To wszystko, czego nie możesz porzucić...."

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku