// On / Jakie typy facetów powinnaś omijać szerokim łukiem?

On

mężczyzna, zły facet, nie tan facet, kłopoty z facetem, Kobieta i mężczyzna
Jakie typy facetów powinnaś omijać szerokim łukiem?

Co prawda istnieje powiedzenie, że nie powinno się oceniać książki po okładce. Ale nie dotyczy ono książki w kawałku przeczytanej. Pomyśl, ile energii, czasu i bólu serca możesz zaoszczędzić, jeśli z góry przewidzisz, czy facet z którym się spotykasz to dobry materiał na partnera.

Zasada numer jeden: wybierasz w mądry sposób. Nie podejmiesz właściwej decyzji, jeśli jasno nie nakreślisz sobie, czego właściwie szukasz, jakiego faceta. W tym artykule skoncentrujemy się na typach facetów, z którymi znajomość jest jednoznaczna z kłopotami. Z nimi na pewno nie uda Ci się stworzyć zdrowego i szczęśliwego związku.

1. Facet, który chce Cię za szybko zaciągnąć do łóżka

Jeśli facet jest taki chętny i napalony, to zdecydowanie dobrze nie wróży. Może udawać, że tak mu się podobasz, że chce się z Toba przespać najszybciej, jak to możliwe. Zaraz... To typ faceta, który będzie Ci spoglądał głęboko w oczy i mówił, że nie spotkał w życiu takiej kobiety jak Ty. Będzie sprawiał wrażenie osoby bardzo zakochanej. Jest w stanie wprowadzić w błąd nawet najbardziej nieufną kobietę. To gracz, a gra toczy się o jedną stawkę: zaciągnięcie Cię do łóżka. Może to być również facet, który ciągle nie wyleczył się ze swojej poprzedniej relacji. Wykryjesz to szybko, jeśli zacznie zachowywać się jak Twój facet już po kilku właściwie nic nie znaczących spotkaniach. Ten typ po prostu potrzebuje jak powietrza, aby być w związku - brakuje mu tego. Trzeci typ w tej grupie to facet, który ma problemy z poczuciem własnej wartości lub problemy z budowaniem relacji.

Co zrobić, jeśli właśnie kogoś takiego spotkałaś? Pora na pojęcie właściwej decyzji i zakończenie tej znajomości. Inaczej ładujesz się w kłopoty. Nie spotykaj się z nim, kiedy tylko o to poprosi, nie bierz na serio wszystkiego, co Ci mówi ("Szaleję za Tobą"), wyluzuj trochę. Jeśli właśnie zaczęłaś randki z panem szybko wskakującym do łóżka postaraj się spotykać sie z nim maksymalnie dwa trzy razy w tygodniu. Jeśli to typ faceta, o którym mowa powyżej będzie naciskał na częstsze spotkania. Nie daj się nabrać na jego sztuczki. Może błagać, dąsać się, obwiniać Ciebie. Pamiętaj, że facet z którym się spotykasz ma zawsze respektować wytyczone przez Ciebie granice.

2. Facet, który nie potrafi być w związku

To facet, który mówi Ci, że nie chce się związać; facet, który nie chce nazywać Cię swą dziewczyną albo facet, który przekroczył 30-tkę i nie był w przynajmniej dwóch poważnych związkach (albo jednym poważnym trwającym powyżej 5 lat). Nie jest ważne, co jest tego przyczyną. Liczy się tylko to, że on nie wyobraża sobie bycia w związku z Tobą. Nie próbuj go zmienić albo wpływać na niego tak, aby tego zapragnął.

Co, jeśli z takim facetem się spotykasz? Musisz spojrzeć prawdzie prosto w oczy i zostawić go, jeśli nie będzie chciał się zmienić. Powiedz mu, że nie chodzi Ci o wieczne randkowanie. Szukasz kogoś do poważniejszych rzeczy. Jeśli chce być z Tobą, zobowiąże się, jeśli nie - porzucenie go będzie najlepszą rzeczą, jaką zrobisz. Nie próbuj przywiązać go do siebie poprzez pokazywanie, jaka jesteś wyjątkowa i cudowna. To droga donikąd. Nie urażaj jego uczuć: bądź szczera, jeśli chodzi o Ciebie i Twoje pragnienia. Musisz się szanować. Jeśli sama się nie poszanujesz, nie oczekuj od innych, że to zrobią. Jeśli druga osoba nie jest gotowa dać Ci tego, co oczekujesz - po prostu odejdź.  

3. Facet, który nienawidzi swojej pracy albo/i sam nie wie, czego chce w życiu

W facetach powinnaś szukać pewności siebie, ambicji i stabilizacji. Możesz przeżyć, jeśli posiada dwie z trzech wyżej wymienionych cech, ale nie, jeśli nie posiada dwóch. Badania wskazują, że faceci szacują swoją wartość bazując na pracy oraz zdolności wywierania wpływu na świat. Jeśli facet nie będzie twórczy będzie się czuł nieudacznikiem. Facet, który czuje się nieudacznikiem jest bardzo trudną osobą we współżyciu.

Jeśli facet nienawidzi swojej pracy z różnych powodów, może nie mieć pewności siebie na odpowiednim poziomie. Może mieć pracę i ambicje, aby ją zmienić. Facet, który nie ma pracy i nie wie, co ma począć ze swoim życiem, będzie za bardzo skoncentrowany na sobie i diabelnie leniwy. Nie będzie spełniał Twoich pragnień i potrzeb. Bedzie dołował Cię swoim negatywnym podejściem do życia i będzie Ci zazdrościł, jeśli Ty masz swoją wytyczoną ścieżkę w życiu i wiesz, czego chcesz. Nie poszukuj w nim kochającego i dbającego partnera, bo go tam nie znajdziesz.

Co zrobić, jeśli z takim facetem umawiasz sie na randki? Nie mów mu, że musi mieć pracę, zmienić swoją pracę i nie dawaj mu żadnych wskazówek życiowych. To tylko spowoduje, że poczuje się jak nieudacznik. Kluczem do sukcesu jest tutaj spowodowanie, aby poczuł sie lepiej, szczególnie w innych dziedzinach życia. Uświadomi sobie, jak ważną osobą jesteś dla niego, zacznie starać się o pracę (albo zmieni tą , którą ma). A wszystko po to, aby Cię zatrzymać. Jego "zmiana" może zająć sporo czasu, dlatego musisz zaakceptować go takiego, jakim jest i nie oczekiwać za wielu zmian w przyszłości. Jeśli pasuje Ci teraz, jaki jest, to dobrze. Jeśli oczekujesz faceta, który jest ambitny, pewny siebie i stały, rzuć tego i spróbuj znaleźć kogoś lepszego. Być może jesteś w stanie zmotywować tego do działania, ale jeśli stracisz 10 lat życia z leniwym i rozczarowanym facetem, nie mów tylko, że nikt Cię nie ostrzegał. A taki scenariusz jest bardzo prawdopodobny.

4. Głodujący artysta (Hipster)

Najprawdopodobniej to najtrudniejszy typ to rozszyfrowania. Może przejść od miłości do nienawiści w kilka minut, a Ty nigdy nie zrozumiesz, dlaczego. Jeśli poświęcisz mu za dużo uwagi, wystraszysz go. Jeśli poświęcisz mu za mało uwagi, będzie się bał wykonać jakikolwiek krok. Poświęcisz mu odpowiednią ilość uwagi, to go znudzisz. Tego typu faceci kreują obraz bogini z kobiety, a którą się spotykają. Czas mija, kobieta nie jest w stanie sprostać ich oczekiwaniom, po prostu znikają. Można to wytłumaczyć brakiem inteligencji i zdolnością do usprawiedliwiania swoich uczuć (co większość mężczyzn czyni).

Co, jeśli spotykasz sie z tego typu facetem? Nie martwiłbym się za bardzo, w jakim kierunku to zmierza, bo ten facet jest gorszy, aniżeli ten bez pracy. Pozbieranie się zajmie mu prawdopodobnie dwa razy tyle czasu, co temu drugiemu (o ile w ogóle się pozbiera). Jeśli jesteś zaangażowana w związek z takim facetem, baw się dobrze i zakończ to, jak się już wybawisz. Bierz rzeczy takie, jakie są, miej nadzieję na dobry seks, ale nie angażuj się emocjonalnie. Jeśli tak ma być, to tylko dzięki temu, że Ty zrobisz wszystko, aby być z nim w związku. Duże szanse, że ten związek nie ma najmniejszych szans.

5. Facet, który jest zawsze w związkach

Uważaj, kiedy zaczniesz umawiać się z facetem, który przechodzi z jednego związku do następnego, bez żadnej choćby krótkiej przerwy. Najlepszym miejscem do ukrycia się przed samym sobą jest związek. Zrozumienie tego jest bardzo ważne, ponieważ ten facet ma wiele nierozwiązanych problemów i ciągle tlą się w nim bolesne wspomnienia. Jest duża szansa, że nigdy nie wyleczył się ze swoich związków z przeszłości i nie miał możliwości kształtowania swojej osobowości poza związkiem. Najdziwniejszą rzeczą jest to, że osiągnął taki punkt, kiedy widzi siebie tylko oczami osoby, z którą jest w związku i kreuje swój obraz bazując na odbiorze przez tą drugą osobę.

Co, jeśli spotykasz się z takim facetem? Przyjmij to ze spokojem i otwartym umysłem. Nie obiecuj mu za dużo od razu i nie wchodź za szybko w oficjalny związek. Daj mu przestrzeń, o której nie wie, że jest mu potrzebna, aby przepracował wszystkie te szczątkowe uczucia, albo wszystko to, co wyniósł z poprzedniego związku (związków). Jeśli będzie naciskał, powiedz mu, że dopiero co zakończył jeden związek i chcesz, aby Wasz rozwijał się w swoim czasie. Jeśli będzie zadawał za dużo pytań powiedz mu, ze masz obawy, że jeszcze nie wygrzebał się z poprzedniego związku i uczuć do swojej ex. Zaproponuj mu, aby dał sobie trochę czasu.  Możesz myśleć, że taka propozycja jest bez sensu, bo facet ma potencjał i może się zrazić. Uwierz mi. Jeśli naprawdę zależy mu na Tobie wróci. Facet z zasadami nie pozwoli, aby kobieta z zasadami wyślizgnęła mu się z rąk i zrobi wszystko, aby z nią być.

 BB.

 

 

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku