// Miłość / Miłość bezwarunkowa, czyli akceptuję ciebie w pełni

Miłość

relacje damsko-męskie, miłość bezwarunkowa
Miłość bezwarunkowa, czyli akceptuję ciebie w pełni

Miłość bezwarunkowa to najcudowniejsza część romantycznego związku. Jestem, jaka jestem i Ty mnie zaakceptujesz w całej okazałości. I nie dlatego, że musisz, a raczej dlatego, że chcesz. Dlaczego właściwie odczuwamy potrzebę całkowitej akceptacji przez partnera? Czy taka miłość faktycznie istnieje?

Im więcej doświadczamy takiego rodzaju miłości, tym mniej ukrywamy te cechy, które w naszej ocenie nie będą akceptowane przez partnera. Innymi słowy zaczynamy pokazywać nasze prawdziwe ja, bez żadnych upiększeń i przekłamań. Przestajemy udawać kogoś, kim nie jesteśmy. Chcemy, aby wybranek zaakceptował nas, nawet będąc świadomym naszych słabostek i niedociągnięć. Im bardziej partnerzy okazują sobie w związku miłość w sposób bezwarunkowy, tym więcej mają radości ze związku. A to wiąże się także z kreatywnością, produktywnością i rozluźnieniem. Dodatkowo eliminuje depresje, niepokoje oraz uzależnienia. Odczuwamy radość i spokój.

Na miłość bezwarunkową nie możemy w żadnym stopniu zasłużyć, możemy ją tylko otrzymać. Albo nas ktoś nią obdarzy, albo nie. Jest to dar, bez jakichkolwiek oczekiwań. Czym jest "miłość bezwarunkowa"? To pełna akceptacja drugiej osoby niezależna od jakichkolwiek warunków i sytuacji.  Jest ona stała i niezależna od tego, co druga osoba zrobi lub powie.

Różnica pomiędzy miłością bezwarunkową i warunkową

W romantycznych związkach długoterminowych miłość warunkowa jest znana jako miłość erotyczna. Miłość erotyczna tworzy pasję i podniecenie w związku. Romantyczny związek pełen pasji potrzebuje czegoś więcej - miłości bezwarunkowej. Idealny związek to perfekcyjna kombinacja obydwu rodzajów miłości: bezwarunkowej i erotycznej.

Czy miłość bezwarunkowa i miłość erotyczna są receptą na związek długoterminowy?

We wczesnej fazie związku miłość erotyczna jest iskrą podniecenia i pasją, która wiąże ludzi. Aby związek przetrwał potrzebne jest idealne połączenie miłości erotycznej z miłością bezwarunkową. Świadomość i celowe wyrażanie miłości erotycznej przytrzymuje pasję i pożądanie w związku. Świadomość i celowe wyrażanie miłości bezwarunkowej daje radość w związku. Te dwa rodzaje miłości są komplementarne: jedna tworzy drugą. Miłość erotyczna wzmaga dynamikę dawania miłości bezwarunkowej. Dawanie miłości bezwarunkowej otwiera Twoje oczy na wyjątkowość partnera. Szczególnie, kiedy to wszystko rozwija się przez lata.

Pokochanie drugiej osoby miłością bezwarunkową nie oznacza, że zgadzamy się na jej negatywne, destrukcyjne zachowanie lub pozwalamy jej robić rzeczy, które nie służą naszemu dobru. Możemy kochać drugą osobę miłością bezwarunkową, ale też powinniśmy mieć granice, na co możemy jej pozwolić i których przekroczyć nie powinna.

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku