// On / Mizoginiści - mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

On

mężczyna, Faceci, którzy nienawidzą kobiet, mizoginiści
Mizoginiści - mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet

Mizoginista, mizogin. Być może słyszeliście o nich, a może zupełnie nie zdajecie sobie sprawy z tego, że oni są wszędzie wokół nas. Nie mają tego wypisanego na czole. Często mogą się wydawać pro kobiecy. W większości przypadków mizoginiści nawet nie wiedzą, że nienawidzą kobiet. Mizogini są zazwyczaj nieświadomi swej nienawiści,  powstałej we wczesnym okresie życia, często w wyniku traumatycznego urazu z udziałem kobiety, której ufali. Nadużycia lub zaniedbania ze strony matki, siostry, nauczycielki lub dziewczyny mogły zasiać ziarno zepsucia głęboko w ich substancji podkorowej mózgu. Raz posadzone nasionko kiełkuje i zaczyna rosnąć. Malutkie korzenie wrastają w część mózgu odpowiedzialną za przetwarzanie strachu i za pamięć, natomiast jego łodygi torują sobie drogę do czołowych obszarów mózgu, mających wpływ na emocje i racjonalne podejmowania decyzji.

Pierwsze oznaki mizoginii są ledwo zauważalne, ale wraz z tolerowaniem zaniedbań, niewłaściwego traktowania lub brakiem przeciwdziałania takim zachowaniom dostarczamy tylko nawozu do bujnego wzrostu niechęci, strachu, chorobliwego dystansu do kobiet i przedmiotowego ich traktowania. Najprościej rzecz ujmując do wzrostu nienawiści do kobiet.  Nawet wtedy, gdy mizoginia osiągnie dojrzałą postać i przybiera formę tendencji do nienawistnych działań względem kobiet , często sam mężczyzna dotknięty tą dolegliwością nie może już jej kontrolować. Kobiety w jego otoczeniu nie są w stanie jej rozpoznać aż do momentu, kiedy nie jest za późno.

12 cech typowych dla mizoginisty:

1. Skupia swą uwagę na kobiecie i obiera ją za swój cel. Naturalne mechanizmy obronne kobiety nie zadziałają w porę, bo on jest zalotny, interesujący, zabawny a w pierwszej kolejności charyzmatyczny.

2. W miarę upływu czasu zaczyna ujawniać się jako „doktor Jekyll i pan Hyde”. Może szybko przepoczwarzać się z niezwykle czarującego dżentelmena w odpychającego chama. I odwrotnie.

3. Kobietom będzie składać obietnice i często ich nie dotrzyma. Słowa danego mężczyznom niemal nigdy nie zawiedzie.

4. Bedzie spóźniać się na randki z kobietami, ale nigdy na spotkanie z męską częścią swego kręgu znajomych

5. Wobec kobiet będzie zarozumiały, wręcz bezczelny, pewny siebie, kontrolujący i egocentryczny.

6. Będzie niezdrowo rywalizować z kobietami.  Jeśli kobieta jest wyżej od niego w hierarchii  społecznej lub zawodowej czuje się okropnie i nie może się z tym pogodzić. Jeśli dotyczy to mężczyzn jest w stanie na taka sytuacje spojrzeć obiektywnie.

7. Nieświadomie wszędzie traktuje kobiety gorzej niż mężczyzn: w miejscu pracy, w towarzystwie. Pozwala mężczyznom na różne niedociągnięcia i niedoskonałości, za które będzie krytykować koleżanki i przyjaciółki.

8. Użyje wszystkiego, co w jego mocy  (choć często nieświadomie), aby kobieta czuła się nieszczęśliwa i mało wartościowa. Będzie używać seksu jako narzędzia do manipulacji. Będzie go oczekiwał albo odmawiał, kiedy kobiecie zależy. Będzie publicznie poniżał kobiety , "pożyczał"  pomysły kobiet i sprzedawał jako swoje (w sytuacjach zawodowych), nie wspominając ich wkładu lub pożyczy od nich pieniądze, których nie odda.

9. Będzie traktować kobiety inaczej niż one tego oczekują i chcą. Jeśli kobieta jest damą w starym stylu i preferuje "dżentelmena", który przytrzyma jej drzwi, zapłaci za obiad w restauracji, ten potraktuje ją jak jednego ze swoich kumpli i umiejętnie wmanipuluje, aby to ona zapłaciła. Odwrotnie, jeśli kobieta jest niezależna ten będzie traktować ją jak damę albo co gorsza jak małe dziecko.

10. W życiu seksualnym lubi przejmować kontrolę nad kobietami i nie daje wiele w zamian. Nie zwraca uwagę na ich potrzeby i przyjemności. Gra wstępna, jeśli w ogóle występuje, jest tylko etapem podczas stosunku koniecznym do osiągniecia celu. Lubi seks oralny, ale tylko jako odbiorca. Jego ulubione pozycje to te pozwalające mu unikać kontaktu wzrokowego z kochanką.

11. Będzie oszukiwać  i zdradzać kobiety, z którymi jest w związku lub z którymi się umawia. Monogamia jest ostatnią rzeczą, jaką jest winien partnerce.

12. Może nagle zniknąć bez zakończenia związku lub słowa wyjaśnienia, po czym wrócić trzy miesiące później z wyjaśnieniem zaprojektowanym, tak aby zwabić kobietę z powrotem w swoje sidła.

Rzadko kiedy mizogin posiada każdą z tych cech. To utrudnia ich identyfikację. Ich zdolności do szybkiego zwabiania kobiet, urok i charyzma przyczyniają się do trudności w dostrzeżeniu wczesnych sygnałów ostrzegawczych.

Złe traktowanie kobiet z czasem wchodzi im w nawyk i staje się pewnego rodzaju uzależnieniem. Za każdym razem, kiedy mogą poniżyć kobietę lub zranić jej uczucia nawet nieświadomie czują się dobrze. Ich złe zachowanie jest nagradzane dawką substancji chemicznej zwanej. dopaminą,  która sprawia, że chcą swe zachowanie powtarzać znów i znów.

 SKAL

Lubisz ten materiał? Podziel się nim ze znajomymi:

Podobne artykuły

Odwiedź nas na Facebooku